Race Results: 6th Annual Folsom Christmas Classic 5k & 10k Walk/Run! - 10k  
Saturday, December 14, 2019 Participants: 94 Overall - 0 Male / 0 Female
FOLSOM CHRISTMAS CLASSIC COURSE MAPS:  10k Course Map    5k Course Map    Event Site Layout  
 VIEW ALL RESULTS
Sort by: Column Division Ascending  
 
Overall
Name
Bib
Chip Time
Pace
Division
Div Place
1 ANDREW BURR 1010 39:43.4 6:24 M13-15 1
2 RICHARD WEAVER 1105 43:42.6 7:03 M40-49 1
4 BRYN MUMMA 1067 45:16.4 7:18 F30-39 1
5 LIAM WALL 1104 45:50.0 7:23 M1-12 1
7 JAKE NIST 1068 49:01.8 7:54 M16-19 1
8 MATT ROPER 1081 49:09.7 7:55 M30-39 1
9 JULIA BECK 1005 49:10.6 7:55 F20-29 1
10 VICTOR MELENDEZ 1060 49:26.3 7:58 M50-59 1
11 JULIE LYONS 1057 49:49.9 8:02 F40-49 1
16 WILLIAM FLINK 1032 51:22.6 8:17 M60-69 1
19 SHERI RASMUSSEN 1076 52:16.9 8:25 F50-59 1
37 ZACHARY VASQUEZ 1100 56:32.6 9:06 M20-29 1
39 REBECCA SUTERA 1095 56:35.6 9:07 F16-19 1
49 DIANE DAVIS 1017 00:09.1 9:41 F60-69 1
53 LANIE MOORE 1064 01:19.3 9:53 F13-15 1
63 GREG LEACH 1055 05:30.3 10:33 M70+ 1
3 NOEL SOUSA 1093 45:08.3 7:16 M40-49 2
13 KAREN SKAGGS 1090 50:07.0 8:04 F30-39 2
15 JORGE BARRAGAN 1004 51:21.6 8:16 M30-39 2
18 MATT BRAYTON 1009 52:08.5 8:24 M50-59 2
21 JOSEE FOURNIER 1034 52:26.4 8:27 F20-29 2
22 JASON DODSON 1020 52:42.9 8:30 M16-19 2
23 ANTHONY BOUDREAUX 1008 52:43.3 8:30 M1-12 2
Overall
Name
Bib
Chip Time
Pace
Division
Div Place
28 NICOLE GISSELL 1036 53:38.8 8:39 F40-49 2
33 GARY CAMPBELL 1011 55:07.7 8:53 M60-69 2
35 SUSAN BOOHER 1007 56:21.7 9:05 F50-59 2
43 GRIFFIN PRATHER 1072 59:02.0 9:31 M20-29 2
55 CHRISTINE WELLINS 1107 01:35.1 9:55 F60-69 2
69 ELISE SANDERS 1113 09:37.7 11:13 F16-19 2
6 ERIK DALGARN 1016 46:51.7 7:33 M40-49 3
14 HILLARY PEABODY 1070 50:44.2 8:10 F30-39 3
17 DAN PHAN 1071 51:23.0 8:17 M30-39 3
24 STUART AYERS 1002 53:20.1 8:36 M50-59 3
36 ANGELICA CROSS 1015 56:32.1 9:06 F40-49 3
40 KIM ROBINSON 1079 57:12.3 9:13 F50-59 3
44 LEESHA TRENAM 1097 59:45.3 9:37 F20-29 3
50 WILL DAVIS 1018 00:09.4 9:41 M60-69 3
64 PATRICIA FERNANDEZ 1030 07:00.5 10:48 F60-69 3
66 KEITH ERICKSON 1028 08:53.6 11:06 M1-12 3
75 JOHNATHAN KELLER 1049 11:33.9 11:32 M20-29 3
12 EDDIE SHALDONE 1089 49:58.6 8:03 M40-49 4
25 HALEIGH SCOTT 1086 53:22.0 8:36 F30-39 4
27 WESTON RIELAND 1111 53:24.8 8:36 M30-39 4
45 ERIC MOORE 1061 59:53.5 9:39 M50-59 4
46 JULIE MOORE 1062 59:53.8 9:39 F50-59 4
47 TARA JASMINE 1045 00:03.7 9:40 F40-49 4
Overall
Name
Bib
Chip Time
Pace
Division
Div Place
59 KATY HANDLEY 1039 03:15.8 10:11 F20-29 4
68 PAUL DEMARTINI 1019 09:26.8 11:11 M60-69 4
72 JANET JONES 1046 10:00.4 11:16 F60-69 4
20 JAMES HUCK 1040 52:25.7 8:27 M40-49 5
29 ERIN TRACY 1096 53:49.4 8:40 F30-39 5
42 PETER SANDS 1083 58:33.9 9:26 M30-39 5
48 JULIE MORAGA 1065 00:04.5 9:41 F40-49 5
58 JODY RECORD HALLUMS 1077 03:09.6 10:10 F50-59 5
67 SCOTT ELLENBERGER 1027 09:00.8 11:07 M50-59 5
74 LUCIA ROTH 1082 10:24.3 11:20 F20-29 5
84 CANDY FLINK 1031 23:37.4 13:28 F60-69 5
88 STANLEY HUSER 1042 30:24.8 14:34 M60-69 5
26 WAYNE STEVENS 1110 53:24.4 8:36 M40-49 6
30 SARAH SMITH 1091 54:03.3 8:42 F30-39 6
51 ANGEL SODERQUIST PAYNE 1092 00:30.4 9:45 F40-49 6
62 MATTHEW COATS 1012 04:08.7 10:20 M30-39 6
70 PAMELA LIM 1056 09:59.9 11:16 F50-59 6
76 CHRISTINA KELLER 1048 11:47.6 11:34 F20-29 6
31 DAVID DELPIZZO 1112 54:51.8 8:50 M40-49 7
38 DANIELLE WELIHOZKIY 1106 56:34.2 9:07 F30-39 7
54 ERIN HALL 1037 01:25.1 9:54 F40-49 7
71 CAROLYN JOST 1047 10:00.4 11:16 F50-59 7
78 ABIGAIL SCHMENK 1085 14:17.0 11:58 F20-29 7
Overall
Name
Bib
Chip Time
Pace
Division
Div Place
32 JOHN DODSON 1021 55:00.8 8:52 M40-49 8
41 KAT FLORES 1033 57:45.0 9:18 F30-39 8
56 STACEY ERICKSON 1029 01:48.4 9:57 F40-49 8
73 KRIS SCHELLHOUS 1084 10:13.4 11:19 F50-59 8
85 ERIKA VACA 1098 26:56.5 14:00 F20-29 8
34 BRIAN RALLI 1075 55:36.6 8:57 M40-49 9
60 STACY ARMITAGE 1001 03:30.7 10:14 F40-49 9
65 ALEXIS JACKSON 1043 08:12.2 10:59 F30-39 9
81 LAURI MACDONALD 1058 19:10.0 12:45 F50-59 9
86 JEN RODRIGUES 1080 26:57.3 14:00 F20-29 9
52 JASON DOWNING 1024 00:34.7 9:45 M40-49 10
61 SHERIN ELANTABLY 1026 03:59.2 10:18 F40-49 10
77 LESLEY OBRIEN 1069 13:52.1 11:54 F30-39 10
82 HEATHER SEIDEN 1088 21:25.1 13:07 F50-59 10
93 KIM MOORE 1063 07:58.1 20:36 F20-29 10
57 KJELL HALLSTROM 1038 02:37.9 10:05 M40-49 11
79 STEPHANIE JACOBS 1044 14:49.7 12:03 F30-39 11
80 SHARON DODSON 1022 16:30.2 12:19 F40-49 11
87 HELEN MOUA 1066 30:16.2 14:32 F50-59 11
83 TISHA DORSEY 1023 21:25.6 13:07 F40-49 12
89 KAREN HUSER 1041 30:25.3 14:34 F50-59 12
90 MAI VANG 1099 38:34.3 15:52 F40-49 13
94 LISA VERDUZCO 1101 11:37.2 21:11 F50-59 13
Overall
Name
Bib
Chip Time
Pace
Division
Div Place
91 AMY KELLY 1050 38:55.6 15:56 F40-49 14
92 KATIE REDDING 1003 40:35.1 16:12 F40-49 15